Dodatki dekorują łazienkę

Zaprojektowałam już sporo łazienek, w wielu stylach i kolorach, z różnych materiałów (choć płytka ceramiczna/gresowa zazwyczaj wygrywa … niestety!:)

Jednak z każdym nowym projektem poszukuję nowych materiałów, kolorów i faktur. Lubię wyraźnie zaznaczoną, funkcjonalnie podzieloną przestrzeń mieszkania czy domu, nawet ścianami i drzwiami, jednak uważam, że w danym obiekcie musi być konsekwencja i choć jeden element, który łączy, scala jego wnętrza. W związku z tym staram się, aby łazienka charakterem, kolorem, stylem pasowała do pozostałych pomieszczeń.

A tak przy okazji – NIE lubię, gdy każdy pokój jest inny, każdy żyje swoim ciasnym, dusznym życiem, a w łazience występuje kolejna kolorowa kraina z kwiatami na tanich, świecących płytkach i kolorową fugą! Ile takich „aranżacji” promują producenci ceramiki, szczególnie ze wschodniej Europy… brrrr … to niestety nie edukuje!

Całe szczęście są i tacy producenci, którzy idą z duchem czasu! Unowocześniają logo i zatrudniają znanych projektantów do współpracy! Świetnym na to dowodem jest polska firma Koło.

No, ale wracając do głównego tematu tego postu … co zrobić, aby łazienka pasowała do pozostałych pomieszczeń a jednocześnie długo nam służyła będąc wciąż „na czasie”?

Wyciągam wnioski z mojego wieloletniego doświadczenia i polecam, aby klienci robili łazienki neutralne. Równe ściany i podłogi, w jednym, najwyżej dwóch kolorach,  wykonane  z jednego dominującego materiału. Można wtedy zaczerpnąć jakiś kolor czy materiał występujący w pozostałych pomieszczeniach i wykorzystać go na ścianach łazienki.

Wszystko to po to, aby długo była „modna”, aby nie trzeba było często przeprowadzać remontów, które w tych pomieszczeniach są wyjątkowo uciążliwe i długie!

Materiałem, który najczęściej stosujemy w łazienkach, są płytki. Według mnie najlepiej wybierać białe(!). Przy neutralnych kolorach płytek można pobawić się kolorami na wolnych powierzchniach ścian, meblami i lampami,  które znacznie łatwiej jest wymienić oraz DODATKAMI!

biało czarne pasy na dywanie pasują do biało czarnych zdjeć i sprawiają że łazienka nabrała charakteru i stanowią trafione dekoracje do łazienki

Biało- czarny dywan i fotografie.


Ręczniki, akcesoria łazienkowe, mydełka, świeczki, gąbki, pudełka, kosmetyki itd. z rozmysłem dobrane, tworzą atmosferę w łazience, ozdabiają ją, koloryzują, nadają faktury. Nawet jeśli ktoś nie lubi wielu przedmiotów „na wierzchu” to i tak pewne rzeczy, które często używamy i które muszą być pod ręką, wystarczą żeby wzbogacić przestrzeń! Oto parę przykładów i inspiracji:

zestaw dodatków do stylizowanej łazienki elementem dekoracyjnym

Zestaw dodatków do stylizowanej łazienki.

Dekoracje do łazienki w formie białych i czarnych ręczników, skrzyni i oryginalnego lustra nadają charakteru

Białe i czarne ręczniki, skrzynia i lustro dodają charakteru łazience

kwiaty jako proste i urocze dekoracje do łazienki

Proste i urocze dekoracje łazienki.

dekoracje do łazienki w formie uporządkowanych kosmetykach na czarnych tacach na czarnym blacie z koszami wiklinowymi pod spodem

Uporządkowane na tacach kosmetyki i perfumy, kosze i dywanik we wzory określają styl łazienki.

dekoracje do łazienki w postaci samych kosmetykówch w połaczeniu ze zdjęciem wazonem i kwiatem polnym ustawione na lustrzanej tacy na rezerwuarze

Dekoracje można ustawiać równiez na pokrywie rezerwuaru.

dekoracje do łazienki w postaci ładnych opakowań kosmetyków

Ładne opakowania kosmetyków również nadadzą smaczku wnętrzu.

zestaw dodatków do pielęgnacji może stanowić element dekoracji do łazienki

Zestaw dodatków łazienkowych.

designerska szczotka do muszli to też dekoracje do łazienki

Designerska szczotka do muszli.

dekoracje do łazienki w stylu aptekarskim, butelki, szklane pojemniczki, zlewki na tle bielonej ceglanej ściany

Łazienkowe dodatki w stylu aptekarskim 🙂

dekoracje do łazienki w formie lustra na nóżce, minimalistycznych wieszaczków i łososiowego ręcznika

Lustro dekoracja, półeczka, nawet wieszaki i łososiowy ręcznik zdobią.

Dekoracje do łazienki sprawiają, że zwykła drewniana półka na stylizowanej wannie pokazuje jej charakter

Na stylizowanej wannie, stylizowana półka i dodatki oraz kwiatek…i od razu łazienka ma charakter!

Ten wpis został opublikowany w kategorii AKCESORIA ŁAZIENKOWE i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.