DOHERTY DESIGN STUDIO

projektantka wnętrz Mardi Doherty stoi koło stołu z krzesłami

Mardi Doherty

Czy projektowanie może być damskie lub męskie? Ja uważam, że tak. Pracuje z mężczyznami i współpracuje mi się z nimi świetnie, jednak ich sposób projektowania jest inny niż kobiet, z którymi też miałam przyjemność pracować. Oczywiście to szeroko pojęte uogólnienia, jednak są pewne cechy, które determinują te podziały.

Zazwyczaj widząc dany projekt, jestem w stanie ocenić czy to kobieca czy też męska ręka jest jego autorem. Dotyczy to zarówno architektury jak i wnętrz.

Jest paru projektantów, których uwielbiam (wręcz!:)) i jestem ich wielką fanką.

W większości jednak są to kobiety. Nie to, że męskiej ręki w projektowaniu nie lubię. Jednak, uogólniając ponownie, męska ręka jest jest bardziej ascetyczna, prosta, modernistyczna, zazwyczaj mocna w formie, a uboższa w detalu. Kobieca mocniej skupia się na fakturze, kolorze czy materiale.

Jestem wielką fanką Patricii Urquioli i Paoli Navone. To świetne kobiety, projektantki i osobowości. Są moim punktem odniesienia, wzorem, inspiracją. O Patricii Urquioli pisałam już TUTAJ ( http://inspirujacalazienka.pl/patricia-urquiola-dla-agape/) i TUTAJ (http://inspirujacalazienka.pl/inspiracje-aranzacji-lazienki/)

Ostatnim moim odkryciem jest australijskie biuro projektowe Doherty Design Studio, które, okazało się, prowadzone jest przez kobietę. Mardi Doherty, założycielka i właścicielka, pracowała dla wielu znanych firm z Australii i poza nią. Jest jednym z najbardziej znanych i doświadczonych projektantów wnętrz w Melbourne i stała się moją kolejną inspiracją!

Po wielu latach pracy dla znanych firm w kraju i zagranicą, czteroletniej współpracy z projektantką wnętrz Fioną Lynch, w 2014 roku Mardi Doherty założyła swoją firmę.

Małe studio płodnie i prężnie działa. W zaledwie 18 miesięcy zakończyło ponad 16 projektów mieszkaniowych, komercyjnych a wiele kolejnych jest w trakcie realizacji. Mardi uważa, że siłą i sukcesem pracowni jest jej „niezwykle lojalny i wspaniały personel” dzięki któremu, jak mówi, prowadzenie tego biznesu daje jej radość!

Wnętrza zaprojektowane przez Doherty Design Studio są pełne wzorów, kolorów, nietypowych detali i akcesoriów. Wszystko w oprawie białych ścian, drewna i gładkich podłóg. Taki „skandynawski” styl prosto z Australii!:)

Łazienki zwróciły moją szczególną uwagę. Mnóstwo w nich nietypowych rozwiązań, form, faktur i kolorów. Znaczenie mają zarówno lampy, jak i lustro czy mebel. W zasadzie odgrywają one główną rolę, gdzieś poza nimi możemy odnaleźć umywalkę, miskę ustępową czy prysznic. Wyróżniają się i bardzo mi się podobają! Myślę, że mogą być inspiracją dla wszystkich, którzy chcą mieć nietypową łazienkę tanim kosztem. Czyli gładkie ściany i podłogi i duży nacisk na detal. Przykład to kompozycja z okrągłych, wiszących luster na ścianie, które wyróżniają się dodatkowo kolorem! To jest główny motyw w łazience, to co ją odróżnia i sprawia, że pozostaje w pamięci!

aranżacje łazienki - biała łazienka wykończona ciepłym drewnem i złotym oświetleniem

Biała łazienka wykończona ciepłym drewnem i złotym oświetleniem.

aranżacje łazienki - Surowa kolorystyka łazienki z niebieskim akcentem lustra.

Surowa kolorystyka łazienki z kolorowym akcentem lustra.

aranżacje łazienki - Miętowy akcent szafki na tle tafli lustra.

Miętowy akcent szafki na tle tafli lustra.

aranżacje łazienki Żółta szafka nadaje łazience słoneczny akcent

Żółta szafka nadaje łazience słoneczny akcent.

aranżacje łazienki, lustro na przeciwko okna dodatkowo rozjaśnia przestrzeń.

Lustro na przeciwko okna dodatkowo rozjaśnia przestrzeń.

aranżacje łazienki, mocny akcent w postaci ramy lustra jednocześnie zastępuje półkę.

Mocny akcent w postaci ramy lustra jednocześnie zastępuje półkę.

aranżacje łazienki, wykończona ciemnymi szafkami oraz drewnem.

Łazienka wykończona ciemnymi szafkami oraz drewnem.

aranżacje łazienki, okrągłe lustra na tle płytek w kształcie plastra miodu

Okrągłe lustra na tle płytek w kształcie plastra miodu.

aranżacje łazienki, prostota i minimalizm luster uzupełnione bateriami umieszczonymi w ścianie.

Prostota i minimalizm luster uzupełnione bateriami umieszczonymi w ścianie.

 

http://www.dohertydesignstudio.com.au/

 

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii ARANŻACJE ŁAZIENKI i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.