Kabiny prysznicowe

Kabiny, a w zasadzie wydzielone powierzchnie prysznicowe w łazienkach, to bardzo popularny aktualnie trend. W naszym pędzącym trybie życia łatwiej jest wziąć szybki prysznic niż skorzystać z wanny.

kabina prysznicowa wyłożona corianem, zestaw prysznicowy podtynkowy

Kabina wyłożona corianem, zestaw prysznicowy podtynkowy.

W dużym pokoju kąpielowym jest zazwyczaj miejsce na jedno i drugie, jednak w małej łazience, mimo stereotypów, równie łatwo zaaranżować przestrzeń na prysznic.

Warto więc wziąć to pod uwagę gdy mamy w planach jej remont.

Przestrzenie prysznicowe mogą być całkowicie otwarte, jednak trzeba pamiętać, że zawsze trochę wody się rozpryskuje, a nie wszyscy są gotowi aby po każdej kąpieli ją wycierać.

kabina prysznicowa za szklaną ścianą

Przestrzeń prysznicowa za szklaną ścianą.

Można również zastosować ścianki, ze szkła lub murowane, wtedy kabina jest półotwarta, albo można postąpić tradycyjnie i użyć całkowicie zamkniętą kabinę prysznicową z drzwiami.

półotwarta minimalistyczna kabina prysznicowa z widokiem na zewnątrz

Półotwarta minimalistyczna kabina.

dwusosbowa kabina prysznicowa z przesuwnymi szklanymi drzwiami i dwiema deszczownicami

Dwuosobowa kabina prysznicowa.

półotwarta kabina prysznicowa w łazience w stylu retro

Półotwarta kabina prysznicowa.

Obecnie na rynku praktycznie każdy producent kabin ma w swej ofercie niestandardowe rozwiązania- ścianki, drzwi wahadłowe, drzwi przesuwne, a niektórzy proponują również kabinę pod wymiar. Zanim jednak zacznie się planować taki zakup należy wziąć pod uwagę to, że nietypowe rozwiązania są zazwyczaj dużo droższe i należy przejrzeć wcześniej oferty standardowych rozwiązań.

kabina prysznicowa półotwarta, bateria podtynkowa na wprost wejścia, dysk prysznicowy na ścianie

Kabina półotwarta.

zewnętrzny element prysznicowy, naścienny drążek z dyszą (dysk raindance) i słuchawka na miękkim wężu

Naścienny drążek z dyszą.

W sprzedaży jest również cały wachlarz baterii prysznicowych. Oprócz tego, że każdy może wybrać pasujący do stylu łazienki styl baterii, to jeszcze może wybrać różnorodne sposoby jej montażu oraz całą masę poszczególnych jej elementów.

Montaż może być naścienny, czyli bateria montowana jest na ścianie i połączona miękkim wężem ze słuchawką, którą znowu można umieścić na stałym uchwycie lub na drążku.

Czasem bateria połączona jest bezpośrednio z drążkiem i słuchawką a wąż jest niewidoczny.

Główka prysznicowa może być mała lub większa, w kształcie dysku a niektóre posiadają  również różne funkcje, jak np możliwość zmieniania siły strumienia wody.

system podtynkowy (bateria z mieszaczem i stała wylewka-dysk prysznicowy)

System podtynkowy.

Drugim sposobem montażu, jest montaż podtynkowy. Wówczas na ścianie widzimy tylko panel baterii z mieszaczem (lub pokrętła od zimnej i ciepłej wody, ale to rzadziej używane rozwiązanie) oraz stałą wylewkę prysznicową, na ścianie lub suficie. Wylewka może być wielkości zwykłej główki lub może być dyskiem (ostatnio często stosowany jest w dysku system zmiękczania wody, który daje efekt deszczu, popularnie nazywany „raindance” od nazwy systemu jednego z producentów). Jeżeli ktoś nie chce przy każdej kąpieli moczyć głowy, można zastosować również dodatkowo małą główkę prysznicową na miękkim wężu, wtedy przy panelu baterii powinien być przełącznik aby przekierować wodę z dysku do główki.

otwarta kabina prysznicowa, nietypowe materiały (zacierany beton, kamienie), stylizowane podtynkowe baterie w łazience z oknem

Otwarta kabina prysznicowa.

W przestrzeniach prysznicowych najczęściej stosowana jest niecka z płytek lub innych materiałów zamiast popularnych stalowych czy akrylowych brodzików.

Stosuje się wtedy odpływ punktowy lub liniowy. Trzeba jednak pamiętać, że potrzebne jest miejsce pod podłogą, aby ukryć rurę odpływową.

A jak Wam się podoba rozwiązanie  z ławeczką w kabinie?

zamykana kabina prysznicowa z ławką wewnątrz, odpływ pod deskami

Zamykana kabina z ławką wewnątrz.

zamykana kabina prysznicowa w rystykalnym stylu z ławeczką wewnątrz

Zamykana kabina.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii ARANŻACJE ŁAZIENKI i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

0 odpowiedzi na „Kabiny prysznicowe

  1. Pingback: KABINA PRYSZNICOWA w loftowym stylu | Inspirująca Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.