Mozaika w łazience – aranżacje

nowoczesna mozaika łazienkowa w kolorach bieli i czerni ułożona w napis

Nowoczesna mozaika do łazienki.

Płytki mozaikowe w łazience są dość trudnym elementem. Trzeba dobrze przemyśleć aranżację tego pomieszczenia i perfekcyjnie dopasować mozaikę. Po pierwsze, trudno ją się tnie, dlatego należy uprzednio wyrównać ściany i narożniki. Po drugie, zróżnicowanie kolorystyczne i małe jej elementy mogą spowodować oczopląs! Po trzecie, niestety jest droga. Jednak odpowiednie jej użycie spowoduje, że łazienka będzie oryginalna, elegancka i wiecznie „modna”!

Mozaika łazienkowa biało beżowa z kwiatowym wzorem

Florystyczna mozaika.

Z małych elementów mozaiki można stworzyć przeróżne wzory. Samemu bądź zakupić gotowe. Można utworzyć napisy, figurki, kształty……świetnie sprawdza się to w łazience dziecięcej! Jednolita kolorystycznie mozaika może mieć przeróżne kształty swych elementów, kwadraty, sześciokąty, ośmiokąty czy małe kółka. Dzięki temu tworzy niesamowite faktury.

kolorowa mozaika łazienkowa tworzy dekorację w postaci kwiatów

Kolorowa mozaika.

 

złota mozaika łazienkowa uzupełnia marmurowe wnętrze łazienki z lustrem w złotej ramie

Złota mozaika.

Może zadziałać jak wzorzysta tapeta. Może być zróżnicowana tonami jednego koloru i połyskami skarabeuszowymi, metalicznymi, perłowymi, które pod wpływem światła dają świetne efekty…

mozaika łazienkowa w odcieniu bieli i srebra z lekkim połyskiem

Łazienka w perłowej mozaice.

Mozaika pozwala również na uzyskanie nietypowych kształtów…okręgów i łuków. Łatwo wtedy można obłożyć np. zaokrągloną wannę. Pozwala również na wyłożenie spadków niecki prysznicowej bez cięcia płytek.

mozaika łazienkowa srebrna i niebieska w łazience z zaokrąglonymi ścianami

Mozaika łazienkowa.

elegancka mozaika łazienkowa ułożona w kwiatowy wzór w kolorze beżu i kawy z mlekiem

Elegancka mozaika.

Ceny dobrej gatunkowo mozaiki są wysokie w porównaniu z dużą płytką, ale gdy nie mamy aż tak dużych funduszy na całą łazienkę, możemy zakupić parę metrów mozaiki i zastosować ją na najbardziej reprezentacyjnej ścianie.

Pozostałe elementy pomieszczenia, ściany i podłogi, można wyłożyć jednolitą kolorystycznie płytką lub innym materiałem. Ja zazwyczaj używam mozaiki w niecce prysznicowej i wywijam ją na największej, pozbawionej baterii, ścianie. Efekt – murowany!:)

czarna mozaika łazienkowa stanowiąca przedłużenie umywalki

Czarna mozaika.

nowoczesna mozaika łazienkowa w stylu pepitki w odcieniach szarości

Nowoczesna mozaika.

Ten wpis został opublikowany w kategorii ARANŻACJE ŁAZIENKI i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.