Skandynawskie inspiracje

łazienka w stylu skandynawskim, biały, szary i czarne dodatki

Projekt łazienki w stylu skandynawskim.

Uwielbiam skandynawski styl/design! Uważam, że klimat na północy Europy jest bardzo zbliżony do polskiego. Często dosięga nas szarość pogody, wczesna ciemność za dnia…..i dlatego jasne, przestrzenie rozświetlają nam tą rzeczywistość.

Główną cechą skandynawskiego wnętrza jest kolor biały w zestawieniu z czarnymi elementami. Do tego surowe, jasne drewno i jeden mocny, przewodni kolor np. żółty.

Można tego zestawienia użyć w różnych stylach: nowoczesnym lub stylizowanym, można bawić się fakturami np. przemalować cegłę lub drewniane deski na biało, można zastosować dodatki z bogatymi, kolorowymi wzorami np. kwiaty, kratka na poduszkach czy marokańskie płytki, można w super modernistycznym wnętrzu dodać oświetlenie vintage….dlatego skandynawskie wnętrza są tak różnorodne mimo łączących je wielu cech!

W łazienkach przeważa biała płytka. Bezpieczny element, ale za to wiecznie „modny”. Można połączyć ją ze wzorzystą podłogą, ale należy być uważnym, żeby nie było za dużego chaosu warto trzymać się tych samych kolorów, np. bieli, czerni, szarości. Taką łazienkę łatwo jest odmienić zmieniając kolor dodatków: ręczników i innych akcesoriów. Nie będzie nas to kosztowało wiele a łazienka będzie zawsze na topie.

Polecam!

łazienka w stylu skandynawskim z wanną obudowaną w szaro czarnym drewnie

Łazienka w stylu skandynawskim.

łazienka w stylu skandynawskim z czarnymi dodatkami na przykład w postaci lampki czy ram zdjęć stojących na wanny

Aranżacja łazienki w stylu skandynawskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii STYL ŁAZIENKI i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.