CZARNA ŁAZIENKA

Nie chcę analizować skąd w Polakach tyle obaw wobec nowych pomysłów. Myślę, że wynika to z naszych doświadczeń sprzed 1989 roku… Wtedy nie było ważne np. jaką płytkę mamy w łazience, ważne było, że ją gdzieś „dostaliśmy”. Pamiętam płytki w naszej mini łazieneczce w mieszkaniu w bloku, takie same były również w innych łazienkach w naszej rodzinie! Miały kwiatowy wzór, mniejszy i większy. Pamiętam jak moja mama opowiadała, że płytki załatwiła jedna z cioć i nastąpiło rodzinne rozdzielanie ilości i wzorów…..ciocia miała dwa duże kwiaty, bo miała większą łazienkę…

czarna łazienka

Czarna łazienka z prysznicem z podłogą teak.

czarna łazienka

Czarna łazienka z podłogą teak podwieszanym ledowym sufitem i białą armaturą.

Dziś jest wiele możliwości. Niekoniecznie trzeba stosować płytki w łazience, ale na słowo tynk, beton lub farba moi klienci reagują dość strachliwie. Wiem, że wynika to z doświadczenia, zobaczenia, skorzystania, zapytania użytkującego już od lat czy „nic się z tym nie dzieje?” i „jak się to brudzi i czyści?”. Nie naciskam więc, ale czasem, gdy muszę walczyć o płytki TYLKO w miejscach narażonych na ciągły kontakt z wodą oraz do pewnej wysokości na ścianie a nie po sam sufit, zaczynam się zastanawiać, skąd aż tak głęboko zakorzenione „przyzwyczajenia” u młodych ludzi? I jak kogoś przekonać do zmiany myślenia i otworzyć na olbrzymią ilość nowych, fantastycznych, nietypowych rozwiązań, które umilają łazienkową przestrzeń a zarazem ją indywidualizują!

Na szczęście są również klienci, którzy są odważni i otwarci. To oni realizując wnętrza swoich mieszkań i pozwalając sobie na nowe doświadczenia, np. z nietypowymi okładzinami i armaturą łazienkową, są przykładem dla innych i zachęcają do zmian!

czarna umywalka

Dwie umywalki ze sztorcowymi bateriami.

czarna łazienka

Ważnym elementem w czarnej łazience jest oświetlenie, tu mamy też okno.

Kilka lat temu zrealizowałam takie mieszkanie w Warszawie. Bardzo się polubiliśmy z właścicielami więc było to miłe doświadczenie, mam nadzieje dla obu stron. Dzięki ich otwartości i temu, że dali mi wolną rękę, współpraca była bardzo owocna.

Dzięki nim zajęłam I miejsce w konkursie Vasco! 🙂

Zaproponowałam tam łazienki w czarnym kamieniu z firmy L’antic Colonial. Dla ocieplenia wnętrza użyłam drewno teakowe na podłodze oraz w meblach. Świetnym rozwiązaniem okazał się płaski brodzik Duravit, do którego można zastosować drewniany wkład. Dzięki niemu biały brodzik nie odcina się od reszty podłogi.

czarna łazienka

Biała wanna wolnostojąca idealnie wkomponowała się z czarna ceglana ścianę i podłogę teak.

czarna łazienka

Elegancka muszla z systemem podtynkowym.

czarna łazienka

Łazienka z oknem.

Całość rozjaśnia biała wolnostojąca wanna i pozostała designerska armatura Starck firmy Duravit.

Do dziś bardzo mi się podobają te łazienki, tym bardziej, że dużo pracy włożyłam w to, aby zmieścić je pomiędzy pozostałymi pokojami (a nie było to łatwe, gdyż w mieszkaniu jest mnóstwo okien i to z jednej jego strony) i aby nadal były wygodne i zawierały wszystkie elementy, które chciał klient, czyli np. wolnostojącą wannę, duży prysznic w dużej łazience i dodatkowy prysznic w małym wc!

czarna łazienka

Płytki dekor element przyciągającym uwagę w czarnej łazienki.

czarna łazienka z toaletą

Czarny elegancki nowoczesny grzejnik łazienkowy.

 Mimo, że na czarną łazienkę decyduje się mało osób, uważam, że przynajmniej te o których tu piszę, są wyjątkowo przytulne i przyjemnie się w nich spędza czas. Pasują też do wystroju pozostałych przestrzeni mieszkania i są wciąż „na topie” i będą jeszcze długie lata… na pewno dłużej niż pstrokate żółto-niebieskie łazienki tak lubiane w naszym kraju…;)

czarna łazienka

Czarna łazienka z elementami wykończeniowymi w drewnie typu teak.

A w kolejnym poście przykłady czarnych łazienek w różnych stylach i z użyciem różnych materiałów …

Ten wpis został opublikowany w kategorii ARANŻACJE ŁAZIENKI i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.