Patricia Urquiola dla AGAPE

Jak połączyć styl retro z nowoczesnością w jednym przedmiocie? To najlepiej potrafi moja ulubiona projektantka Patricia Urquiola. Tym razem zaprojektowała sanitariaty łazienkowe dla włoskiej firmy Agape.

niesamowite połączenie nowoczesności i retro w projekcie Patricii całości dopełniają baterie łazienkowe

Wanna Vieques Agape.

I to połączenie jest dla mnie idealne! Uwielbiam produkty firmy Agape, tym bardziej, że jej siedziba znajduje się w pobliżu miejsca, które darzę ogromnym sentymentem bo tam studiowałam. Patricia Urquiola pochodzi z Hiszpanii, ale mieszka i pracuje we Włoszech. Jej historia, filozofia i to co robi zawsze mnie inspiruje.

Seria sanitariatów Vieques, początkowo zaprojektowana dla hotelu w Vieques w Puerto Rico, tak się spodobała, że trafiła również do prywatnych domów. Projektantka zaczerpnęła styl ze starych emaliowanych wanien. Materiał pozostał, sanitariaty mają charakterystyczny kształt, proste ścianki z wyżłobieniami. Występują w kolorze szarym oraz białym, jednak wnętrze zawsze jest białe.

W komplecie są drewniane teakowe dodatki: półka na mydło czy oparcie w wannie. Wszystko świetnie się ze sobą komponuje. Mimo tak silnej formy sanitariaty świetnie  odnajdują się zarówno w nowoczesnych, jak i stylizowanych wnętrzach.

Wolnostojąca czarna wanna Vieques Agape i białe baterie łazienkowe

Wolnostojąca wanna Vieques Agape.

Mnie szczególnie podoba się beczkowata, wysoka umywalka w zestawieniu z białymi lub czarnymi bateriami…

biała umywalka Vieques Agape i czarne baterie łazienkowe

Umywalka Vieques Agape

umywalka Vieques Agape i białe podtynkowe baterie łazienkowe

Umywalka Vieques Agape.

czarna umywalka Vieques Agape i biała wanna wolnostojąca

Umywalka Vieques Agape.

Ten wpis został opublikowany w kategorii SANITARIATY i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.